Asmund Arle skulptur

563214

ASMUND ARLE (1918-1990), "Nyfödd", skulptur, patinerad brons, signerad och daterad "A Arle 1960", gjutarstämpel "Cire Perdue J N Rosengren Limhamn", längd ca 22,7 cm

Konst, Skulpturer

Monter 8

Asmund Arle skulptur

Budhistorik (23 bud)
4193008
15 500
4192941
15 000
4192941
14 500
4193006
14 000
4192941
12 500

Slutpris SEK:
15 500
1 496 EUR, 1 699 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.