Tallrikar Kina Jiaqing

563209

TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, Jiaqing (1796-1820), oktagonal form, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, diameter ca 23 cm

Proveniens: Ur Axel Odelbergs (1892-1984) samling

Nagg, sprickor

Orientaliskt, Porslin

Tallrikar Kina Jiaqing

Budhistorik

2018-08-15 kl 17:48
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.