Porslinsfat Kina

563191

FAT, porslin, Kina, 1900-talets första hälft, dekor av drakar och moln, diameter ca 40 cm

Smärre slitage

Orientaliskt, Porslin, Keramik/Porslin

Porslinsfat Kina

Budhistorik (11 bud)
4196558
1 700
4196513
1 600
4196557
4196513
1 400
4196556
1 300

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.