Børge Mogensen matbord shakermodell

563190

BØRGE MOGENSEN (1914-1972), matbord, shakermodell, bordskiva i björk och ben i ek, höjd ca 70,5, 140+47x90 cm

Ej brännmärkt, bruksslitage, något blekt, smärre fläckar och repor, slitage på bordets kanter samt fötter

Möbler, Matbord, Design

Rum 6

Budhistorik (18 bud)
4196646
6 000
4196654
5 800
4196646
5 600
4196622
5 400
4196622
5 200

Slutpris SEK:
6 000
579 EUR, 658 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.