Silvertumlare och silverbägare

563180

TUMLARE OCH SUPBÄGARE, silver, 1800-tal, supbägaren med otydliga stämplar och årtalsstämpel för 1812, graverad dekor av festonger och initialerna ILS och MOD, tumlaren med otydliga stämplar, höjd 3 och 13 cm, vikt ca 63 gram

Något ojämna, oputsade, tumlaren med mindre bristning

Silver

Budhistorik (6 bud)
4199947
4199946
4195585
750
4194984
4194983

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.