Jadinjär majolika

563086

JARDINJÄR, majolika, 1800-talets slut, uppsatsskål i form av häst och vagn omgiven av najader, mått ca L 43 cm H 43 cm

Lagningar, nagg

Keramik/Porslin

Baltzarsgatan 6, Malmö

Jadinjär majolika

Budhistorik (6 bud)
4198243
4197560
4197557
4197556
4197379

Slutpris SEK:
193 EUR, 219 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 344 kr.