Gunnar Nylund vas "Chamotte"

563083

GUNNAR NYLUND (1904-1997), vas "Chamotte", Rörstrand, av stengods, grön glasyr, stämplad Nylund, höjd ca 16,5 cm

Nagg

Keramik/Porslin

Gunnar Nylund vas

Budhistorik (27 bud)
4197334
2 400
4197329
4197188
4197324
1 900
4197188
1 800

Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.