Stig Lindberg tallrikar "Löja" Sommar

563082

STIG LINDBERG (1916-1982), "Löja", tallrikar, 6 st, Gustavsberg, tillverkad under 1948-1961, flintgods med handmålad dekor av fiskar och sjöväxter, diameter ca 24,5 cm

Bruksslitage, något blekta, mikronagg kan förekomma

Keramik/Porslin, Matserviser, kaffeserviser

Monter 14

Stig Lindberg tallrikar

Budhistorik (13 bud)
4197039
4191359
4197038
4191359
1 800
4190430
1 700

Slutpris SEK:
212 EUR, 241 USD
Utropspris SEK:
3 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.