Alf Wallander ampel jugend

563079

ALF WALLANDER (1862-1914), ampel, jugend, flintgods, märkt Rörstrand, höjd ca 24,5

Smärre bruksslitage, krackelyr, smärre repor i glasyren

Keramik/Porslin

Monter 14

Alf Wallander ampel jugend

Budhistorik (26 bud)
4197028
3 200
4197026
4197026
2 800
4197025
2 600
4196326
2 400

Slutpris SEK:
3 200
309 EUR, 351 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.