Salongsbord nyrokoko 1800-talets slut

563055

SALONGSBORD, nyrokoko, 1800-talets slut, mahogny, med skuren pelarfot bl.a. i form av akantusblad, oval bordsskiva, höjd ca 71, 96,6x66 cm

Bruksslitage, skiva med enstaka fläckar.

Möbler, Soffbord, sidobord

Rum 13

Budhistorik (1 bud)

4191785
2018-08-10 23:45:59

2018-08-17 kl 20:09
Slutpris SEK:
29 EUR, 33 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.