IKEA "Ekolsund" bokhylla

 
 
 
Auktionsnr
563048
 
Beskrivning

IKEA, "Ekolsund", bokhylla, Ikeas 1700-talssserie, gustaviansk stil, mörkbetsad, brännmärkt CJ, höjd ca 223, 100x28-22,5 cm


HISTORIK: Under 1990-talet tog IKEA, i samarbete med Riksantikvarieämbetet och konsthistorikern Lars Sjöberg, fram en 1700-talsserie av möbler och inredningsföremål


 
Kondition
Bruksslitage
 
Kategorier
Möbler, Hyllor
 
Visas och avhämtas
Magasin 5, Frihamnen, Stockholm
Rum 18
 
 
 
IKEA
Klicka för att förstora bilden
 
 
Budhistorik (3 bud)
 
Bud nr
Tid
Bud SEK
4196157
2018-08-14 22:31:46
2 000
4196155
2018-08-14 22:31:13
1 300
4189967
2018-08-09 14:47:26
1 000
 * Ditt bud
 
AUKTIONEN AVSLUTAD
2018-08-16 kl 10:24
Slutpris SEK:
2 000
201 EUR, 229 USD
Bevakningspris ej uppnått
Utropspris SEK:
4 000
 
Transport
Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.
Läs mer om transporter.
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK