Koffert 1900-talets första hälft

563043

KOFFERT, s k Amerikakoffert, 1900-talets första hälft, grön med svarta lsiter, med beslag i gulpatinerad vitmetall, draghandtag i läder, höjd ca 65, 99x56 cm, etikett märkt Swedish American Line

Märken, ytslitage, klistermärken, skador, koffert är låst, nyckel saknas (olåst)

Diverse, Hem, Möbler, Övriga möbler

Rum 15

Budhistorik (14 bud)
4203761
1 600
4203740
4203740
1 400
4203670
1 300
4203628

Slutpris SEK:
1 600
154 EUR, 175 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.