Timo Solin skulptur

563010

TIMO SOLIN (1947), Kvinna i blått hår och röd klänning, signerad Timo Solin, bemålad plåt, höjd 41 cm med sockel i plexiglas.

Proveniens: Inköpt 2009 på Klassiskform i Luleå av nuvarande ägare

Konst, Skulpturer

Timo Solin skulptur

Budhistorik (13 bud)
4208347
4208330
3 800
4208265
3 600
4206446
3 400
4206444
3 200

Slutpris SEK:
386 EUR, 438 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.