Soffa tidigt 1900-tal

563002

SOFFA, blandstil, tidigt 1900-tal, skuren dekor med monogram på ryggstödet, målad och med förgyllda detaljer, stoppad textil klädsel, längd ca 190 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage

Möbler, Soffor

Rum 3

Soffa tidigt 1900-tal

Budhistorik (2 bud)

4195160
4192716

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.