Modellsegelbåt

562999

BÅTMODELL, 1900-talets sista kvartal, föreställande segelbåt, fernissat och lackerad mahogny med zinkbotten, monterad på sockel, längd ca 165 cm, höjd ca 210 cm

Bruksslitage, ställvis bordtall i lacken, masten ej monterad, slitage i riggen

Nautica/Technica

Modellsegelbåt

Budhistorik (42 bud)
4206313
7 600
4206307
7 400
4206225
7 200
4206306
7 200
4206225
7 000

Slutpris SEK:
7 600
765 EUR, 869 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.