Spegel, Empire

562921

SPEGEL, empire, 1800-tal, förgyllt trä med skuren dekor, krön, gouache med antikiserande scen upptill, höjd ca 98, bredd ca 49 cm

Smärre slitage, avskavd förgyllning, senare glas, renoverad.

Speglar

Rum 19

Spegel, Empire

Budhistorik (12 bud)
4193966
3 400
4195397
3 200
4193966
4194253
2 800
4193966

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.