Carl Malmsten matsalsgrupp

562881

CARL MALMSTEN, "Herrgården", matgrupp, 7 dlr bestående av matbord, 6 stolar, Åfors Möbelfabrik, ursprungligen formgiven 1948, ek, stolarnas sitsar klädda i rosaaktig textilklädsel, stämplade Åfors Möbelfrabik, stolarnas sitthöjd ca 44 cm, bordets höjd ca 75 cm, skivans mått ca 110x140 cm.

Smärre bruksslitage, enstaka märken och fläckar förekommer på textil, två mindre fanérskador, En ryggribba med lagning.

Möbler, Matsalsmöbler

Rum 1

Carl Malmsten matsalsgrupp

Budhistorik (15 bud)
4194857
4 800
4194856
4 600
4194845
4 400
4194845
4194843
3 800

Slutpris SEK:
4 800
483 EUR, 549 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.