Nordiska kompaniet matbord 1920-tal

562849

NORDISKA KOMPANIET, matbord, 1920-tal, pelarfot i betsad björk, skivan fanerad i björk, skivan brickmärkt Nordiska Kompaniet 23950 - 6 9 22, bordet köptes på NK i Stockholm år 1922, höjd ca 74, diameter 100 cm

Bruksslitage, smärre kantstötningar, repor på fot och skiva, smärre fuktskador

Möbler, Matbord

Rum 6

Budhistorik (24 bud)
4193879
3 400
4193743
3 200
4193608
4193739
4193608
2 800

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.