Urna Arabia

562831

URNA, ca 1900, Arabia, Finland, hänklar i form av sjölejon, dekor med fiskar, delvis bronserad, höjd ca 32 cm

Skador/lagningar

Keramik/Porslin

Urna Arabia

Budhistorik (11 bud)
4193863
4193859
950
4193855
900
4193827
850
4193825

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.