Bambupallar Sommar

562806

LARSSON KORGMAKARE, modell "230", pallar, 1 par, 1900-talets mitt, stommar i bambu och rotting, bägge med dynor klädda i tyg "Aralia" formgivet av Josef Frank för Svenskt Tenn. höjd ca 36 cm

Bruksslitage, tyget blekt

Möbler, Övriga möbler, Diverse, Trädgårdsmöbler

Rum 8

Bambupallar Sommar

Budhistorik (17 bud)
4191587
3 200
4189830
4189830
2 600
4189485
2 400
4189828
2 400

Slutpris SEK:
3 200
309 EUR, 351 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.