Utagawa Kuniyoshi (1797-1861)

562776

UTAGAWA KUNIYOSHI (Japan, 1797-1861):1800-tal, träsnitt, diptyk, skådespelare, ca 37x50,5 cm, signerad i trycket, med kostnärssigill i form av stiliserat Kiri eller Kejsarträd och censurstämplar

Två blad omlott, smärre smutsfläckar, smärre väck

Rum 21

Utagawa Kuniyoshi (1797-1861)

Budhistorik (9 bud)
4192667
1 800
4190095
1 700
4192663
1 600
4190095
550
4190831
500

Slutpris SEK:
1 800
181 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.