Bruno Mathsson fåtölj Karin 73

562739

BRUNO MATHSSON, fåtölj Karin 73, 1970-tal, DUX, stomme av förkromade stålrör på hjul, bärväv i grå smärting, djuphäftade plymåer med skinnklädsel, sitthöjd ca 36 cm

Slitage, bärväv med fläckar, hjulen något stumma

Möbler, Fåtöljer, Design

Rum 11

Budhistorik (24 bud)
4192581
10 500
4192573
10 000
4192580
10 000
4192573
9 800
4192578
9 600

Slutpris SEK:
10 500
1 057 EUR, 1 201 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.