Gunnar Cyrén Karolina glasservis Sommar

562721

GUNNAR CYRÉN, glasservis, "Karolina", 70 dlr, 1960-tal, Orrefors, med skärslipad dekor, bestående av: 11 likörglas, 12 sötvinsglas, 12 snappsglas, 12 selterglas, 11 rödvinsglas, 12 ölglas samt 1 karaff

Några mindre nagg, smärre slitage

Glas, Servisglas

Monter 10

Budhistorik (33 bud)
4192626
7 400
4192625
7 200
4192624
7 000
4192623
6 800
4192621
6 600

Slutpris SEK:
7 400
714 EUR, 811 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.