Piedastal med ytterfoder Rörstrand

562700

PIEDESTAL MED YTTERFODER, Rörstrand, porslin, jugend, omkring 1900, dekor i form av näckrosor, ytterfoder i form av näckros, totalhöjd ca 114 cm

Ytterfoder med spricka och nagg, krackelerad glasyr, missfärgning, mattad, fotring med glasyrbortfall, piedestal repor, krackelerad glasyr

Keramik/Porslin, Möbler, Övriga möbler, Diverse

Rum 3

Budhistorik (14 bud)
4197218
5 200
4190232
5 000
4197217
5 000
4190232
4 800
4195661
4 600

Slutpris SEK:
5 200
502 EUR, 570 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.