Staffordshire vaser och bordslampor

562696

STAFFORDSHIRE, sent 1800-/tidigt 1900-tal, 2 vaser samt 1 par bordsarmaturer, samtliga i bemålat flintgods, armaturernas stommar i mässing och trä, vasernas höjd ca 27 respektive 45, armaturernas höjd ca 54 cm

Ena armaturens figurin med lagning, krackelyr och färgbortfall förekommer, ej funktionstestade, SAV garanterar ej funktionerna

Keramik/Porslin, Belysning, Bordslampor

Budhistorik (3 bud)

4193444
550
4193437
4191563

Slutpris SEK:
550
55 EUR, 63 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.