Staffordshirefiguriner

562695

FIGURINER, 5 st, 1800-/tidigt 1900-tal, Staffordshire, bemålat flintgods, föreställande bl.a diverse jägarfigurer, höjd ca 29-42 cm

Krackelyr och färgbortfall förekommer

Keramik/Porslin

Monter 6

Staffordshirefiguriner

Budhistorik (2 bud)

4193436
4193128

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.