Pokal silver 1700-tal

562648

LORENZ GEORG WEIS (1762-1829), pokal , silver, Norrköping,1791 invändigt förgylld, sviselerad dekor i form av bl.a blomster, höjd ca 11,5, vikt ca 89g

Smärre bucklor, lagningar

Silver, Övriga silverföremål

Pokal silver 1700-tal

Budhistorik (4 bud)

4191799
4186304
4191798
4186304

Slutpris SEK:
116 EUR, 132 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.