Bing & Gröndahl Måsen servis Sommar

562644

BING & GRÖNDAHL, kaffeservis, 41 dlr., porslin, 1900-tal, "Måsen", förgylld dekor, bestående av: 12 assietter, 12 kaffekoppar med fat, kaffekanna, 2 lövformade fat, sockerskål med lock, skål på fot, gräddkanna, 3 salt och pepparströare, 1 par äggkoppar, liten karaff, 1 par servettringar, 3 uppläggningsfat

Delvis andrasortering, 3 delar från annan modell medföljer

Keramik/Porslin, Matserviser, kaffeserviser

Monter 6

Budhistorik (15 bud)
4193262
1 600
4193255
4193025
1 400
4193254
1 400
4193025
1 300

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.