Golvur 1800-tal

562643

GOLVUR, daterat 1807, blåmålat med polykrom dekor av blommor, höjd ca 230 cm

Saknar glas, listdel med lagning

Klockor/Ur, Allmoge

Rum 17

Golvur 1800-tal

Budhistorik (16 bud)
4193346
4193345
950
4193343
900
4193341
850
4193339

Slutpris SEK:
97 EUR, 110 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.