Föremål i porfyr

562445

SOCKEL samt KON i porfyr (Blyberg), Älvdalen, 1800-tal, konen är i konturen svagt böjd, sockeln är ca 3 cm hög samt 13x13 cm, konen är ca 30,5 cm hög

Sockeln med smärre kantnagg, konen med kantnagg

Diverse, Samlarobjekt

Föremål i porfyr

Budhistorik (26 bud)
4190067
4 600
4190108
4 400
4190067
4 200
4190092
4190067
3 800

Slutpris SEK:
4 600
444 EUR, 504 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.