Tenntallrikar

562404

TALLRIKAR samt. SKÅL, 2+1 st, rokoko, tenn, stämplade Johan Gustaf Ryman (mästare i Stockholm 1761-1797) tallrikarna fempassformade, diameter ca 24 cm

Bucklor och repor förekommer

Metall, Tenn

Tenntallrikar

Budhistorik (18 bud)
4189317
4185667
2 800
4184723
2 600
4183427
2 400
4183423

Slutpris SEK:
290 EUR, 329 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.