Bord Biedermeier 1800-tal

562373

SPELBORD, Biedermeier, 1800-tal, björk, 8 lådor i sargen, beslag av ben, höjd ca 70, diameter 84 cm

PROVENIENS: Adéle Elisabeth Uggla, född von Hofsten, 1847-1931, Villingsberg, Värmland

Ändringar/tillägg
Nycklar saknas

Möbler, Soffbord, sidobord

Rum 12

Bord Biedermeier 1800-tal

Budhistorik (42 bud)
4190153
5 200
4190149
5 000
4189729
4 800
4188366
4 600
4187720
4 400

Slutpris SEK:
5 200
502 EUR, 570 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.