Stolar 6st

562372

STOLAR, 6 st, gustaviansk stil, Sverige, 1900-talets mitt, spjälrygg, kopplade ben, lös stoppad sits, stämpelmärkt (otydligt), fyra med blårandig klädsel och två med rosarandig klädsel

Slitage, färgbortfall, fläckar

Ändringar/tillägg
2018-08-06, 16.50: En sits helt trasig

Möbler, Stolar

Rum 21

Stolar 6st

Budhistorik (45 bud)
4189215
6 000
4189206
5 800
4189204
5 600
4189201
5 400
4189200
5 200

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.