Kandelabrar 1800/1900 Royal Copenhagen Sommar

562301

KANDELABRAR, 1 par, Musselmalet, Royal Copenhagen, Danmark 1800/1900-tal, porslin, reliefdekor, fem ljusarmar, signerad, höjd 48 cm

Royal Copenhagen. To kandelabre af porcelæn, én 'Musselmalet' nr. 1/13, hver med aftagelige arme til fire lys, rigt modelleret med blomster og bladværk, stammer med fugle og putti siddende på trepasfod. 1. sort. H. 48 cm.

Gammal lagning i en av armarna. Två trasiga manschetter.

Keramik/Porslin, Övrigt porslin och keramik

Budhistorik (10 bud)
4188101
9 400
4188100
6 600
4187821
4 600
4187059
4187053
3 200

Slutpris SEK:
9 400
947 EUR, 1 075 USD
Utropspris SEK:
18 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.