Bergbom golvlampa

562257

BERGBOM, golvlampa, modell G-08, 1950-tal, höj- och sänkbar, stomme i blålackerat stål och mässing, skärm i blått tyg, stämplad Bergbom G-08, höjd ca 123-153 cm

Kondition: Senare skärm, smärre slitage och märken, fungerar vid test, SAV garanterar dock inte funktionen

Belysning, Golvlampor, Design

Rum 15

Bergbom golvlampa

Budhistorik (8 bud)
4188947
2 400
4183055
4182696
4182695
1 800
4182693

Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.