William James Muller oljemålning

562252

WILLIAM JAMES MULLER (England 1812-1845): ''Fishing on the River Stour'', signerad ''W Muller'' och daterad a tergo 1836, olja på duk, 72x91 cm

Krackelering, färgbortfall och retuschering

Konst, Äldre måleri

Fack 43

Budhistorik (4 bud)

4183090
2 600
4183089
4182842
4180675

Slutpris SEK:
2 600
251 EUR, 285 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.