Wedgwood servis 59 delar

562246

WEDGWOOD, servis, 55 dlr, porslin, England, 1900-talets början, med dekor av blomster, bestående av: 9 mattallrikar (ca 25,5 cm), 11 djupa tallrikar, 12 förrättstallrikar, 12 assietter, 7 uppläggsningsfat (längd ca 24-43 cm), kanna, djup skål, såssnipa samt soppterrin

Ändringar/tillägg
Två mattallrikar och djup tallrik med nagg samt ett uppläggningsfat med nagg och äldre lagning medföljer

Keramik/Porslin

Wedgwood servis 59 delar

Budhistorik (10 bud)
4190874
4190873
4190871
1 800
4190868
4190867

Slutpris SEK:
212 EUR, 241 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.