Arne Norell Karmstolar Gripsholmsmodell

562211

GRIPSHOLMSSTOLAR, 1 par, med FOTPALLAR, Arne Norell, 1900-talets andra hälft, gråmålade, rutig bomullsklädsel, lösa plymåer, sitthöjd ca 45 cm

Armlänens klädsel med hårt slitage, senare bemålade

Ändringar/tillägg
Arne Norell, senare bemålade

Möbler, Fåtöljer

Rum 13

Budhistorik (53 bud)
4188066
14 000
4188056
13 500
4188065
13 500
4188056
13 000
4188055
12 500

Slutpris SEK:
14 000
1 410 EUR, 1 602 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.