Don Alberto Carlos brons Dali's Head

562204

DON ALBERTO CARLOS (född 1949): "Dali's Head", bronsskulptur, signerad Don Alberto Carlos, No. 699-14, höjd ca 79 cm, roterande, med eldriven snurrfunktion

PROVENIENS: Från Museum Eroticas samlingar, Köpenhamn, 2009

Konst, Skulpturer, Metall, Brons

Baltzarsgatan 6, Malmö

Budhistorik (44 bud)
4189116
38 000
4189144
37 000
4189116
36 000
4189138
35 000
4189116
34 000

Slutpris SEK:
38 000
3 667 EUR, 4 165 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 458 kr.