Servisdelar Marc Schoelcher, 11 delar

562186

SERVISDELAR, 11 delar, Marc Schoelcher, Frankrike, porslin, 1800-talets första hälft, Empire, åtta koppar med fat, skål med lock, kanna samt gräddsnipa, och fat på fot signerat undertill, dekor i guld av bård med ekollon, höjd 7-24, 5 cm, fat med diam 24,5 cm

Nagg,

Keramik/Porslin, Övrigt porslin och keramik

Monter 30

Budhistorik (26 bud)
4184309
3 200
4184302
4182397
2 800
4184301
2 600
4182397
2 400

Slutpris SEK:
3 200
309 EUR, 351 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.