Matgrupp design Johannes Andersen

562172

JOHANNES ANDERSEN, matgrupp, 5 dlr, Uldum, Danmark, 1960-tal, teak, matbord med 2 utdragsskivor vardera ca 55, höjd 73, 160x90 cm, 4 stolar med klädsel i svart konstskinn, sitthöjd ca 45 cm

Bruksslitage, vattenringar, hål i en av sitsarna

Möbler, Matsalsmöbler, Design

Baltzarsgatan 6, Malmö

Budhistorik (26 bud)
4187883
7 200
4187925
7 000
4187883
6 800
4187909
6 600
4187883
6 400

Slutpris SEK:
7 200
695 EUR, 789 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 774 kr.