Kozuka

562149

KOZUKA, Japan, Edo-period, 1800-tal, signerad, dekor med blommor, senare etui, längd ca 9,8 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage

Orientaliskt, Konsthantverk, Vapen/Medaljer

Monter 19

Kozuka

Budhistorik (14 bud)
4187762
1 700
4187429
1 600
4186352
4186351
1 400
4186349
1 300

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.