Tsuba Japan Meiji

562148

TSUBA, Japan, Meiji, (1868-1912), signerad, figural dekor, med ett senare etui, tsuban ca 7,5x7 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage

Orientaliskt, Konsthantverk, Vapen/Medaljer

Monter 19

Tsuba Japan Meiji

Budhistorik (15 bud)
4187761
5 600
4187771
5 400
4187761
5 200
4187768
5 000
4187761
4 800

Slutpris SEK:
5 600
564 EUR, 641 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.