Ljuskrona oscariansk

562113

LJUSKRONA, 1800-talets slut, oscariansk, för 18 ljus, förgylld stomme, behängd med prismor, höjd ca 90, diameter 84 cm

Belysning, Ljuskronor

Rum 22

Ljuskrona oscariansk

Budhistorik (10 bud)
4187207
4 200
4187206
3 800
4187205
3 200
4182361
4181709
1 400

Slutpris SEK:
4 200
405 EUR, 460 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.