Kunglig Dansk ''Musselmalet'' helbond Sommar

562109

KUNGLIG DANSK, "Musselmalet", matservisdelar, 31 dlr., porslin, helblond, de flesta 1950-70-tal, bestående av: 8 djupa tallrikar, 13 mattallrikar, 2 skål på fot, 1 par ljusstakar, 1 uppläggninsfat, 2 vaser samt 3 skål, tallrikarsdiameter ca 24,5 cm

1 djup tallrik med nagg, 3 tallrikar med nagg, 2 tallrikar med sprickor, 1 skål på fot med 1 nagg, 2 av mattallrikar samt 2 skål på fat är andra sortering, enstaka mindra nagg förekommer

Keramik/Porslin, Matserviser, kaffeserviser

Monter 12

Budhistorik (40 bud)
4187588
11 500
4187532
11 000
4187514
10 500
4187510
10 000
4187513
10 000

Slutpris SEK:
11 500
1 110 EUR, 1 260 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.