Birger Kaipiainen fat

562099

BIRGER KAIPIAINEN, fat, glaserat stengods, motiv av blommor, delvis i relief, signerat Kaipianen, 38x54 cm

Proveniens: Leif Persson

ett hörn med lagning, enstaka kulor saknas

Keramik/Porslin, Övrigt porslin och keramik, Design

Geijersgatan 14, Göteborg

Birger Kaipiainen fat

Budhistorik (27 bud)
4217516
33 000
4217509
32 000
4217509
24 000
4217499
23 000
4217490
22 000

Slutpris SEK:
33 000
3 185 EUR, 3 617 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.