Carl-Harry Stålhane skulptur

562086

CARL HARRY STÅLHANE, skulptur, Rörstrand, målad dekor i svart mot vit fond, signerad R CHS Sweden, höjd 21 cm

Proveniens: Leif Persson

något krackelerad glasyr

Keramik/Porslin, Övrigt porslin och keramik, Design

Geijersgatan 14, Göteborg

Carl-Harry Stålhane skulptur

Budhistorik (9 bud)
4212527
10 500
4212509
10 000
4210638
6 400
4210095
6 200
4209220
6 000

Slutpris SEK:
10 500
1 013 EUR, 1 151 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.