Bordsur Lenzkirch 1900-talets första hälft

562037

BORDSUR, Lenzkirch, 1900-talets första hälft, klassicerande stil, fodral patinerad metall krönande figurin med jaktgudinnan Diana, ornamenterad urtavla i mässing, med slag,urvekr märkt Lenzkirch 2 Million, 38083, höjd ca 36 cm

Index på urtavla med slitage, nyckel medföljer, framsida sarg med gåvogravyr

Klockor/Ur

Monter 30

Budhistorik (10 bud)
4182036
1 700
4181764
1 600
4182035
4181764
4182034

Slutpris SEK:
1 700
164 EUR, 186 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.