Ramar

562031

RAMAR, 3 dlr, en italiensk, träskuren med rester av kredering och förgyllning, 1800/1900-tal, en mindre italiensk, blankförgylld och med handmålad dekor, 1900-talets mitt samt en oval ram i gustaviansk stil, träskuren, krederad och förgylld, 1900-talets första hälft, ca 34-53 cm

Den mindre italienska med sprickor i glaset som täcker bemålningen, avslag på den italienska träskurna samt omfattande slitage, övrigt bruks- och åldersrelaterat slitage förekommer

Diverse

Ramar

Budhistorik (22 bud)
4187220
4187328
2 800
4187220
2 400
4187325
4187220
1 900

Slutpris SEK:
290 EUR, 329 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.