Matsalsgrupp Hepplewhitestil

562016

MATSALSGRUPP, 8 dlr, Hepplewhitestil, England, 1900-talets senare hälft, mahogny, matbord med 2 karmstolar, 4 stolar och vitrinskåp, stolarna klädda i plysch, stolarnas sitthöjd ca 49, mått bord höjd 75, längd 160, iläggsskiva ca 55, vitrinskåp höjd ca 185, 173x28,5 cm

Bruksslitage, repor, avslag på färg, fuktskador på bordskivan, smuts

Ändringar/tillägg
Vitrinskåp 2-delad, nyckel finns att hämta ut vid utlämningsdisken

Möbler, Matsalsmöbler

Rum 8

Matsalsgrupp Hepplewhitestil
Budhistorik (9 bud)
4186630
4186383
4186345
600
4186248
550
4185459
500

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.